UTENOS RPM CENTRE STAŽAVOSI BIRŽŲ TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYMO CENTRO MOKINIAI

Lapkričio 22 -26 dienomis Utenos RPM centre viešėjo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokiniai. Mokymai vyko įgyvendinant projekto „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008 veiklas. Mokymų dalyviai ne tik gamino įvairius mėsos bei konditerinius gaminius, bet ir mokėsi juos gražiai patiekti. Mokymus vainikavo patiekalų degustacija. Pasibaigus mokymams, visiems mokiniams buvo įtekti pažymėjimai. Svečiai iš Biržų dėkojo Utenos RPM centro mokytojoms už galimybę tobulinti praktines žinias ir įgūdžius.

Praktiniai mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008 

BŪSIMIEJI APDAILININKAI ATLIEKA PRAKTIKĄ MALTOJE

Įgyvendinant ERASMUS + programos projektą Nr. 2021-1-LT01-KA121-VET-000004756 įstažuotę  Future Focus Ltd, 8 Magazines str. FRN 1119, Floriana, Maltoje nuo 2021-11-22 iki 2021-12-13 išvyko apdailininko specialybės mokiniai Tomas Pilipauskas, Adomas Laurinavičius, Lukas Lukošaitis ir Aistis Urbonas. Būsimieji apdailininkai tobulina praktines žinias ir įgūdžius, įgyja naujų kompetencijų. Stažuotojai aktyviai leidžia laisvalaikį, susipažįsta su įspūdinga Maltos istorija ir kultūra, tobulina užsienio kalbos žinias.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2021-1-LT01-KA121-VET-000004756 

BŪSIMIEJI VIRĖJAI STAŽUOJASI MALTOJE

Įgyvendinant ERASMUS + programos projektą Nr. „Mokomės ir kuriame Europą kartu“   Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 į stažuotę Future Focus Ltd, 8 Magazines str. FRN 1119, Floriana, Maltoje nuo 2021-11-22 iki 2021-12-13 išvyko virėjo specialybės mokiniai Erika Misiūnaitė, Lina Gončerovaitė, Judita Tukačiauskaitė ir Karolis Mieliauskas. Būsimieji virėjai atlieka specialybės praktiką, susipažįsta su turtinga Maltos kultūra ir tradicijomis, mokosi dirbti tarptautinėje komandoje. Stažuotojus lydi projektų skyriaus vadovė Nijolė Gailešienė.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą „Mokomės ir kuriame Europą kartu“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498

INTEGRUOTA PAMOKA DAILĖS MOKYKLOJE

2021 m. lapkričio 23 d. Utenos RPM centro Vr-20 ir Vr-21 gr. mokiniai lankėsi Utenos meno mokyklos dailės skyriuje. Būsimieji virėjo padėjėjai susipažino su dailės mokyklos erdvėmis, aplankė baigiamųjų darbų parodą, o savo meninius gebėjimus atskleidė kurdami atvirlaiškius. Mokiniai dėkingi mokytojams Galinai Šerlatienei ir Daniui Galiauskui už kūrybinę pamoką netradicinėje erdvėje.

INTERNETINĖ PARODA „ORNAMENTAS, TAŠKAS, LINIJA IR SPALVA MŪSŲ MINTYSE“

Dailės ir dizaino mokytojas Gintaras Stanislovėnas kviečia aplankyti internetinę parodą „Ornamentas, taškas, linija ir spalva mūsų mintyse“. Joje eksponuojami Utenos RPM centro ir A. Šapokos gimnazijos 9–12 klasės mokinių, lankančių dailės ir dizaino pamokas, darbai. Mokytojo teigimu, iš pirmo žvilgsnio atrodantis paprastas taškas – puiki meninės išraiškos priemonė, o jų išdėstymas gali sukurti įvairiausias – ritmiškas, statiškas, dinamiškas, simetrines, asimetrines, taisyklingas ir chaotiškas – kompozicijas.

Parodos nuoroda

 

MENINĖS VEIKLOS PAMOKA BIBLIOTEKOJE

2021 lapkričio 19 d. Utenos RPM centro bibliotekoje Vr-20 gr. mokiniams vyko meninės veiklos pamoka „Asmeninis skirtukas knygai“. Pradžioje trumpai papasakota knygos skirtukų istorija ir pasižiūrėtas filmukas. Kaip įdomiau ir išmaningiau papuošti skirtukus, mokiniams parodė dailės mokytojas Danius Galiauskas. Bibliotekos vedėjos Vidos Šiaudžionienės teigimu, smagu buvo stebėti kūrybiškai nusiteikusius mokinius ir išgirsti jų vertinimus, kad bibliotekos aplinka labai tiko šiai veiklai. Tikėtina, kad originalūs pačių pasigaminti skirtukai ne vieną rudens ar žiemos vakarą kvies į rankas paimti knygą.

PRAKTIKA UTENOS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJOJE

2021 m. lapkričio 18 d. Utenos RPM centro būsimieji socialinio darbuotojo padėjėjai Utenos r. neįgaliųjų draugijoje dalyvavo antrame susitikime su menininke Kristina Šoriene. Mokiniai įvertino neįkainojamą patirtį, ypatingą santykį ir kūrybos procesą. Mokytojos Ingos Lapinskienės teigimu, pasigaminti rankų darbo individualūs šedevrai kiekvieną džiugins ilgai, nes tai ir įdėta meilė, ir kūryba, ir išskirtinumas, o komandos kūrinys ne tik primins šį įdomų susitikimą, bet ir motyvuos bendrai veiklai.

TOLERANCIJOS DIENA UTENOS R. NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJOJE

2021 m. lapkričio 16-ąją Utenos RPM centro mokiniai, lydimi profesijos mokytojos Ingos Lapinskienės, lankėsi Utenos r. neįgaliųjų draugijoje ir kartu minėjo TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ. Apie pakantumą, mandagumą, pagarbą kitiems kalbėjo psichologė Agnė Vaiciukevičienė. Renginio dalyviai drąsiai diskutavo, ieškodami atsakymų į klausimus, kur yra tolerancijos ribos, ar viską galimą toleruoti ir kt. Už prasmingai praleistą laiką profesijos mokytoja dėkojo neįgaliųjų draugijos pirmininkei Sandrai Ragaišytei, kuriančiai aplink save pasitikėjimo, darnos ir begalinio pozityvumo atmosferą.

Svečiuose – Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniai

Lapkričio 15 -19 dienomis Utenos RPM centre svečiavosi Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniai. Svečiai Utenos RPM centro maisto pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre tobulino modulių „Tautinio paveldo patiekalai” ir „Saldžiųjų patiekalų gamyba“ praktinius įgūdžius. Saldžiųjų patiekalų gaminimo subtilybėmis su jais dalinosi Utenos RPM centro profesijos vyresnioji mokytoja Loreta Kiseliova ir profesijos mokytoja  Aida Tuzienė. Mokymų metu svečiai gamino išskirtinio grožio ir skonio konditerinius gaminius – pyragus, tortus, baltojo šokolado tinginį, apelsinų putėsius, prancūziškas kaneles, citrininius keksiukus su maskarponės ir grietinėlės kremu ir kitus konditerinius gaminius. Mokiniai, padedami mokytojos metodininkės Ramunės Ražanskienės ir vyresniosios profesijos mokytojos Astos Jurkštienės, mokėsi gaminti tradicinius lietuviškus maisto gaminius – lietuvišką skilandį ir nepakartojamo skonio šakotį. Savaitę pasisvečiavę Utenos RPM centre, mokiniai susipažino su įrenginiais, patobulino turimus ir įgijo naujus praktinius įgūdžius. Utenos RPM centro mokytojos džiaugėsi svečių nuoširdžiu noru mokytis ir tobulėti. Mokymus vainikavo patiekalų patiekimas ir degustacija. Pasibaigus mokymams, visiems mokiniams buvo įtekti pažymėjimai.Praktiniai mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008

ROKIŠKIO PROFESINIO MOKYMO CENTRO BŪSIMIEJI APSKAITININKAI PRAKTIKUOJASI UTENOS RPM CENTRE

2021 m. lapkričio 15–19 dienomis, vykdant  „Praktika Utenos prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre” Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0012 projekto veiklas, Utenos RPM centre svečiuojasi ir kartu mokosi Rokiškio profesinio mokymo centro apskaitininko specialybę pasirinkę mokiniai. Praktikos metu, konsultuojant apskaitos profesijos mokytojoms Kostancijai Damicijonienei ir  Audrai Udrienei mokiniai tobulina darbo su kompiuterizuota buhalterinės apskaitos programa Rivilė – GAMA įgūdžius. Būsimieji apskaitininkai mokosi įvesti pradinius likučius, registruoti ūkines operacijas, pirkimo, pardavimo ir atsiskaitymo dokumentus, susipažįsta su kasos darbo organizavimu, kasos operacijų dokumentavimu, pildo kasos knygą, kasos pajamų ir išlaidų orderius, registruoja ūkines operacijas. Profesijos mokytojų teigimu, mokinių ir mokytojų mainai iš skirtingų profesinių mokyklų padeda ne tik tobulinti profesines kompetencijas, bet ir įpareigoja pasitempti, pademonstruoti geriausią savo kaip mokytojo veidą.

Praktiniai mokymai organizuoti įgyvendinant projektą  “Praktika Utenos prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre” Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0012

ŠIUOLAIKINĖ BIBLIOTEKA: LANKSTI IR DINAMIŠKA

2021 m. lapkričio 16 d., minint TOLERANCIJOS DIENĄ, Utenos RPM centro biblioteka tęsė Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius. Vr-21 ir Vr-20 grupių mokiniai, lydimi mokytojų Daniaus Galiausko, Galinos Šerlatienės ir Sigitos Žygaitės, kartu su bibliotekos vedėja Vida Šiaudžioniene lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo netradicinėje veikloje. Ekskursiją vedė bibliotekos darbuotoja Jurgita Gudelienė. Mokinius sudomino patrauklūs užsiėmimai šeimos skaitmeninių veiklų centre, kuriame įdiegta virtuali realybė, 3D, robotų ir kitos interaktyvios priemonės. Norintieji pasitikrinti žinias dalyvavo viktorinoje, o tie, kurie nepatingėjo pasportuoti, išmaniuoju dviračiu „apkeliavo“ Utenos, Zarasų ir Latvijos apylinkes. Ekskursijos pabaigoje aplankyta bibliotekoje eksponuojama dailininko A. Každailio darbų paroda. Bibliotekos vedėjos teigimu, norėta mokiniams parodyti, kad šiuolaikinėje bibliotekoje galima ne tik susirasti ir paskaityti norimą knygą, žurnalą ar laikraštį, bet ir aktyviai dalyvauti išmaniose edukacinėse programose.

PAMOKA, SKIRTA VYTAUTO MAČERNIO 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

2021 m. lapkričio 15 d. Utenos RPM centro bibliotekoje Suaugusiųjų mokymosi savaitė prasidėjo netradicine pamoka, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Pristatydama šios savaitės tikslus ir idėją, bibliotekos vedėja Vida Šiaudžionienė pakvietė Mr/As-21 gr. mokinius įsiklausyti į poeto žodžius, prisimenant trumpą, bet ryškų jo gyvenimą, tragišką žūtį ir kūrybinį palikimą. Dėmesį kaustė etnomuzikologės Zitos Kelmickaitės kurta laida „Kelionė poeto V. Mačernio gyvenimo takais“. Joje iš atsiminimų, nuotraukų, pasakojimų nupieštas jaunas kūrėjas – filosofas. Poeto amžininkus stebino intensyvi jo vaizduotė, atsiremianti į būties pagrindus, polinkis į regėjimus, kuriuose – išskirtinis namų ir senolės paveikslas. Lyg plazdanti kūrybinė dvasia skambėjo V. Mačernio eilės. Pasirinktus sonetus skaitė ir mokiniai, kartu prisimindami Renesanso laikais išpopuliarėjusį lyrikos žanrą. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Lebionkienė dėkojo bibliotekos vedėjai už puikų bandymą atgaivinti eilėraščių skaitymą, kvietimą jungtis į Suaugusiųjų savaitės renginius ir galimybę pamoką vesti jaukioje mokyklos bibliotekoje.

en_US