UTENOS RPM CENTRO APDAILININKŲ PRAKTIKA VILNIAUS STATYBININKŲ RENGIMO CENTRE

2021 m. gegužės 3–7 dienomis Utenos RPM centro As-20 gr. mokiniai, lydimi profesijos mokytojo Kazimiero Lebionkos, praktikavosi Vilniaus statybininkų rengimo centre. Mokymus vedė apdailos darbų profesijos mokytoja Galina Mordas. Būsimieji apdailininkai tobulino įgūdžius moderniame sektoriniame statybos ir apdailos praktinio mokymo centre, įrengtame ES lėšomis. Siekdami sukurti įspūdingą interjerą, jie mokėsi dekoratyvinio glaistymo ir dažymo. Savaitės praktika paliko gerų įspūdžių, o dalelę kūrybinio džiaugsmo – dekupažo technika atliktų darbų – mokiniai parsivežė ir į savo mokyklą. Juos pristatys POFESINIO MEISTRIŠKUMO šventei rengiamoje parodoje, vyksiančioje gegužės 20 d. Profesijos mokytojo teigimu, tokie mokymai prisideda prie profesinio mokymo kokybės gerinimo ir patrauklumo didinimo.

INTEGRUOTA ISTORIJOS IR GEOGRAFIJOS PAMOKĄ 10 KLASEI, SKIRTA LIETUVOS-LENKIJOS KONSTITUCIJAI PAMINĖTI

Ruošiantis minėti 230-ąsias Lietuvos–Lenkijos Respublikos Konstitucijos metines, Seimas 2021 m. paskelbė ABIEJŲ TAUTŲ RESPUBLIKOS GEGUŽĖS 3-IOSIOS KONSTITUCIJOS IR TARPUSAVIO ĮŽADO METAIS. 1791 m. Konstitucija – iškilus Švietimo epochos teisės paminklas– pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje ir antroji rašytinė konstitucija pasaulyje. Šis svarbus jubiliejus buvo paminėtas ir Utenos RPM centre. 2021 m. gegužės 7 d. mokytojos Neringa Strelčiūnienė ir Vida Plokštienė 10 klasei vedė integruotą nuotolinę istorijos ir geografijos pamoką. Mokiniai atliko šiai progai skirtas užduotis ir dalyvavo virtualioje viktorinoje. Mokytojų teigimu, tokios pamokos, per kurias kalbama apie socialinę ir politinę Lietuvos visuomenės raidos pažangą, ne tik suteikia  istorinių žinių, bet kartu ugdo mokinių pilietiškumą.

Projekto mokymai

Mokymai įgyvendinant projekto „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008 veiklas. Šį kartą svečiuose – virėjo specialybės mokiniai iš Zarasų profesinės mokyklos. Mokymus vedė Utenos RPM centro mokytoja Aida Tuzienė.

Mokymai Utenos RPM centre

Balandžio 26 – 30 dienomis Utenos RPM centre mokėsi Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos virėjos ir mokytoja. Mokymus sektoriniame maisto pramonės centre mėsos technologijos laboratorijoje vedė Utenos RPM centro mokytoja Ramunė Ražanskienė. Mokymų dalyviai mokėsi gaminti mėsos pusgaminius. Mokymai vykdyti įgyvendinant 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.4.1-ESFA-T-736 priemonę „Praktinių įgūdžių įgijimo rėmimas ir skatinimas“ projektą „Praktinių įgūdžių įgijimas Utenos maisto pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008

Skelbiama atranka mokiniams, norintiems atlikti praktiką Lenkijoje.
Stažuotė vyks 2021 birželio mėn. Atrankoje gali dalyvauti automechaniko, staliaus, maisto pramonės darbuotojo ir virėjo specialybių mokiniai. Dalyvaudamas stažuotėse užsienio šalyse Tu ne tik įgysi neįkainojamų praktinių įgūdžių, bet ir susipažinsi su kitų šalių kultūra, papročiais, įgysi komandinio darbo patirties. Kultūrinių skirtumų patyrimas praturtins Tavo gyvenimą. Nepraleisk galimybės nemokamai pakeliauti po Europą ir tobulėti profesinėje srityje! Norintys dalyvauti turi užpildyti dalyvio anketą internete. Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuoti el. paštu individualiai. Atrinkti dalyviai turės pateikti asmens dokumento ir sveikatos draudimo kortelės kopiją. Nepilnamečiai dalyviai – tėvų sutikimą dalyvauti stažuotėje.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“
Atrankos anketą rasite –

https://forms.gle/hKAJZ67x3KWh6mhY6

Skelbiama atranka mokiniams, norintiems atlikti praktiką Italijoje

Stažuotė vyks 2021 gegužės – birželio mėn. Atrankoje gali dalyvauti virėjo ir apdailininko specialybių mokiniai. Dalyvaudamas stažuotėse užsienio šalyse Tu ne tik įgysi neįkainojamų praktinių įgūdžių, bet ir susipažinsi su kitų šalių kultūra, papročiais, įgysi komandinio darbo patirties. Kultūrinių skirtumų patyrimas praturtins Tavo gyvenimą. Nepraleisk galimybės nemokamai pakeliauti po Europą ir tobulėti profesinėje srityje! Norintys dalyvauti turi užpildyti dalyvio anketą internete. Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuoti el. paštu individualiai. Atrinkti dalyviai turės pateikti asmens dokumento ir sveikatos draudimo kortelės kopiją. Nepilnamečiai dalyviai – tėvų sutikimą dalyvauti stažuotėje.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“
Atrankos anketą rasite –

https://forms.gle/7JBcEHYNnrDxmLF46

NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ UTENOS RPM CENTRE

„Žmogus, kuris gali rinktis savo gyvenimo kelią, yra pats turtingiausias visame pasaulyje“. Šiais filosofo ir pedagogo Leonido Donskio žodžiais 2021 m. balandžio 26 d. Utenos RPM centro bibliotekoje prasidėjo virtualus susitikimas, skirtas NACIONALINEI BIBLIOTEKŲ SAVAITEI. Į renginį jungėsi Rapolo Šaltenio progimnazija, kurioje balandis paskelbtas karjeros mėnesiu. Bibliotekos vedėja Vida Šiaudžionienė pasidžiaugė, kad iniciatyvą „Skaityk, išgirsk, susipažink“ aktyviai palaikė progimnazijos mokinių taryba ir padėkojo profesijos mokytojai Ritai Leikuvienei, kuri ne tik pristatė profesinio mokymo centre rengiamas specialybes, bet ir įtaigiai bei žaismingai pasakojo apie savo – virėjo – specialybę, atskleidė maisto gaminimo paslapčių. Mokiniai buvo aktyvūs: domėjosi mokymosi sąlygomis ir galimybėmis, popamokine veikla, stažuotėmis užsienyje. Susitikimą vedusi mokinių tarybos atstovė Saulė Užkurelytė džiaugėsi sėkmingu renginiu, kuris galbūt nulems ne vieno mokinio ateitį.

Skelbiama atranka mokiniams, norintiems atlikti praktiką Austrijoje
Skelbiama atranka mokiniams, norintiems atlikti praktiką Austrijoje. Stažuotė vyks 2021 balandžio – gegužės mėn. Atrankoje gali dalyvauti visų specialybių mokiniai. Dalyvaudamas stažuotėse užsienio šalyse Tu ne tik įgysi neįkainojamų praktinių įgūdžių, bet ir susipažinsi su kitų šalių kultūra, papročiais, įgysi komandinio darbo patirties. Kultūrinių skirtumų patyrimas praturtins Tavo gyvenimą. Nepraleisk galimybės nemokamai pakeliauti po Europą ir tobulėti profesinėje srityje! Norintys dalyvauti turi užpildyti dalyvio anketą internete. Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuoti el. paštu individualiai. Atrinkti dalyviai turės pateikti asmens dokumento ir sveikatos draudimo kortelės kopiją. Nepilnamečiai dalyviai – tėvų sutikimą dalyvauti stažuotėje.
Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“
Atrankos anketą rasite – https://forms.gle/ABCG9AR6Vz4m69Da6
UTENOS RPM CENTRO BIBLIOTEKA PRISTATO NAUJAS KNYGAS IR KVIEČIA PAMINĖTI KNYGNEŠIO DIENĄ

Kovo 16- oji – KNYGNEŠIO DIENA. Utenos RPM centro bibliotekos vedėjos Vidos Šiaudžionienės teigimu, tai graži proga priminti mokiniams apie knygos vertę, kalbėti apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, saugojo ir skleidė lietuvišką žodį. 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo gabenamos itin aktyviai. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą.
Bibliotekos vedėja, kviesdama paminėti knygnešio dieną, pristato naujai įsigytas knygas. Skaitytojų laukia dvi Linos Vėželienės knygos : „Žuvis medyje“ ir „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“. L. Vėželienė – psichologė, pedagogė, tinklaraščio „Gyvoji psichologija“ autorė. Knygos skirtos tiems, kas plačiau žvelgia į save ir kitus, domisi sielogyda. Mėgstančius keliauti sudominti gali knyga „Estija: informacija ir patarimai keliautojui“, kurioje išsamiai supažindinama su įdomiausiomis Estijos vietovėmis. Į kulinarinę kelionę kviečia Bernotienės J. ir Jakubavičienės I. knyga „Ponios Smetonienės virtuvė“. Joje net 50 senoviškų receptų ir išsamus pirmosios Nepriklausomos Lietuvos valstybės ponios Sofijos Smetonienės portretas. Intriguojančių ir detektyvinių romanų gerbėjams turėtų patikti lietuvių autorės Viliūnės G. „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ ir Gardner L. „Kai tu mane matai“. Maloniai vakarą galima praleisti skaitant Hannah K. knygas „Žiemos sodas“ ir „Tikrosios spalvos“ bei Jio S. „Lauksiu tavęs Paryžiuje“.

NETRADICINIŲ PAMOKŲ CIKLĄ ,,LAISVĖS GYNĖJŲ KELIAS“ VAINIKAVO PILIETIŠKUMO PAMOKA, SKIRTA KOVO 11-AJAI

KOVO 11-OSIOS išvakarėse VIENYBĖS AUKURE, esančiame Utenos RPM centro kiemelyje, buvo įžiebta ugnis ir prisimintas LAISVĖS GYNĖJŲ KELIAS. Sveikinimo žodį taręs mokymo centro direktorius Zenonas Alekna pasidžiaugė per trisdešimt vienerius metus nuveiktais jaunos Lietuvos darbais, palinkėjo mokiniams garsinti gimtąjį kraštą ir savo mokyklą pasiekimais bei doru gyvenimu. Renginį tęsė istorijos ir pilietiškumo mokytoja Vida Plokštienė, kuri kalbėjo apie skaudžią ir garbingą Lietuvos istoriją ir pakvietė kiekvieną pajusti pilietiškumo dvasią ir įvertinti laisvės kainą. Šiuo simboliniu renginiu, kuriame dėl karantino suvaržymų dalyvavo nedidelė dalis mokinių ir mokytojų, baigiamas netradicinių pamokų ciklas. Jų iniciatorė istorijos mokytoja V. Plokštienė su mokiniais laisvės gynėjams tarė AČIŪ, užsienio kalbos mokytojos A. Gasienės mokiniai atliko vertimo iš anglų kalbos užduotis, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų D. Šereikienės, L.Rožienės ir A. Lebionkienės mokiniai esė forma išsakė savo mintis Lietuvai, jos gynėjams ir fotografijos mokytojo D. Galiausko mokiniai įamžino gimtojo krašto vaizdus ir kartu su mokytoju sukūrė muzikines fotografijų ir esė kompozicijas. Gimnazijos skyriaus vedėja Gražina Indriūnienė dėkojo visiems, dalyvavusiems netradicinių pamokų cikle, ir pakvietė prasmingai paminėti KOVO 11-ĄJĄ – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – dalyvaujant virtualiuose šiai šventei skirtuose renginiuose.

NUOTOLINĖ VAIZDO PAMOKA „SKAITYK. IŠGIRSK. SUSIPAŽINK“

Kiekvieną pavasarį profesinės mokyklos sulaukia didesnio susidomėjimo, kai į jas gyvai „pasimatuoti specialybių“ atvyksta mokiniai iš gimnazijų ir progimnazijų. Tačiau susiklosčiusi neeilinė pandemijos situacija verčia ieškoti kitų būdų, kaip padėti jaunam žmogui susipažinti su profesijomis. 2021 m. vasario 25 d. į nuotolinę pamoką „Skaityk. Išgirsk. Susipažink“ buvo pakviesti Utenos Vyturių progimnazijos 7–8 klasių mokiniai ir mokytoja Roma Jančauskienė. Utenos RPM centro profesijos mokytoja Rita Leikuvienė vaizdžiai pristatė virėjo specialybę, kuri daugelyje šalių yra labai populiari ir vertinama. Siekdami tapti profesionalais, mokiniai mokosi pagaminti ir patiekti kokybiškus šaltus ir karštus patiekalus, užkandžius ir gėrimus, desertus, įvertinti produktų kokybę, organizuoti virtuvės darbą, saugiai naudotis technologiniais įrengimais, patiekalus bei valgiaraštį pristatyti užsienio kalba. Mokytojos teigimu, smagu dirbti su tais, kurie nori išmokti ne tik virėjui būtiniausių dalykų, bet ir nebijo eksperimentuoti, yra drąsūs, išradingi ir kūrybingi. Vaizdo pamoką iniciavusios Utenos RPM centro bibliotekos vedėja Vida Šiaudžionienė ir Vyturių progimnazijos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė dėkoja virėjo specialybę pristačiusiai profesijos mokytojai ir mokiniams, dalyvavusiems nuotoliniame profesinio orientavimo renginyje.

lt_LT