Mokykis modulį Utenos RPMC 

Nesvarbu, kurioje gimnazijoje planuoji mokytis 9-oje ir 11-oje klasėje,  gali rinktis modulius profesinėje mokykloje. Pasimatuok profesiją!

Siūlomi moduliai 9-tokams: 

Hands of car mechanic in auto repair service.

Otto ir dyzelinių variklių maitinimo ir uždegimo sistemų montavimas ir derinimas

(307161640)
10 kreditų, 220 val. po 3 pamokas per savaitę*, 9-10 klasėje 

Mokiniai mokosi atlikti Otto ir dyzelinių variklių maitinimo ir uždegimo sistemų elementų montavimą, suderinti maitinimo ir uždegimo sistemos elementus, atpažinti dyzelinių variklių maitinimo sistemų gedimus pagal išorinius požymius, atlikti dyzelinių variklių maitinimo sistemų elementų suderinimą naudojant diagnostikos prietaisus ir įrenginius. 

Chef,Cook,Preparing,Vegetables,In,His,Kitchen.

Šaltųjų patiekalų, užkandžių salotų ir garnyrų gaminimas ir jų apipavidalinimas

(310131339) 
10 kreditų, 220 val. po 3 pamokas per savaitę*, 9-10 klasėje 

Mokiniai mokosi gaminti vieno kąsnio užkandžius, sumuštinius, mėsos, žuvies, daržovių užkandžius, šaltus žuvies, silkių, mėsos, paukštienos patiekalus, šaltų subproduktų patiekalus, šaltus pieno, kiaušinių produktų, drebutinius patiekalus, salotas ir mišraines, garnyrus iš kruopų, makaronų ir miltų, daržovių, derinti garnyrus prie pagrindinio patiekalo, kurti puošybos elementus šaltiems užkandžiams dekoruoti, derinti spalvas. 

Baker or chocolatier preparing chocolate bonbons whisking the melted chocolate with a whisk dripping onto the counter below

Saldžiųjų patiekalų gaminimas ir jų apipavidalinimas

(310131342)
5 kreditai, 110 val. po 1-2 pamokas per savaitę*, 9-10 klasėje

Mokiniai mokosi gaminti, dekoruoti ir patiekti šiuos desertus: virtų ir keptų vaisių, uogų saldžiuosius patiekalus, drebučių desertus, kremus, kisielius, putėsius, pudingus, suflė, karštus desertus, desertinius blynus, blynelius, ledus. 

Hands of Thai Chef are scooping a delicious soup topped with noodles and pork balls in the corner of the restaurant with light shining to the noodle bowl that is traditional Thai food.

Nesudėtingos technologijos tautinio paveldo patiekalų gaminimas

(2101304)
5 kreditai, 110 val.po 1-2 pamokas per savaitę*, 9-10 klasėje

Mokiniai mokosi gaminti, dekoruoti ir patiekti nesudėtingos technologijos tautinio paveldo (dzūkų, suvalkiečių, žemaičių, aukštaičių) daržovių, mėsos, žuvies, varškės, kiaušinių patiekalus, sriubas, miltinius ir saldžiuosius patiekalus. 

Siūlomi moduliai 11-tokams: 

Top view of architects hands drawing of modern house with material sample on creative desk

Interjero vizualizacijų kūrimas

(306111111)
5 kreditai, 110 val. po 2 val. per savaitę*, 11-12 klasėje

Mokiniai mokosi dirbti su vizualizacijos rengimo programa: taikyti, konfigūruoti ir komponuoti tikroviško atvaizdavimo elementus (tekstūras ir medžiagas, natūralaus apšvietimo šaltinius, šešėlius, dirbtinio apšvietimo šaltinius ir efektus, fono efektus, aplinką), parengti interjero dvimačius ir trimačius brėžinius, braižyti gyvenamosios paskirties patalpos interjero apšvietimo schemas, įrengimo vaizdųjį brėžinį su nuotraukomis, parengti spalvinę kūrybinę kompoziciją, spausdinti interjero vizualizacijas, parengti interjero nesudėtingos funkcinės kompozicijos projektą ir jį publikuoti.

Engineer,Working,On,Mechanical,Piece,Design,Using,A,Laptop,Computer

Erdvinis modeliavimas

(306111112)
5 kreditai, 110 val. po 2 val. per savaitę*, 11-12 klasėje

Mokiniai mokosi braižyti erdvinius kūnus naudojant taikomąją kompiuterinio projektavimo programą, braižyti nesudėtingų detalių eskizus, braižyti nesudėtingų detalių ir jų konstrukcijų erdvinius modelius, spausdinti ir publikuoti erdvinių kūnų brėžinius ir vizualizacijas, kurti nesudėtingų erdvinių detalių vizualizacijas, jas spausdinti ir publikuoti.

pattern, scissors, tape measure, and a sewing machine. Workplace of seamstress. Dressmaker cuts dress detail on the sketch lines.

Siuvinėjimas ir drabužių apdaila

(307230007)
5 kreditai, 110 val. po 2 val. per savaitę*, 11-12 klasėje

Mokiniai mokosi apie siuvinėjimui skirtus audinius, siūlus ir kitas priemones, parinkti siuvinėjimui piešinį, siuvinėti rankomis (dekoratyviniai dygsniai ir siūlės, aplikacijos ir peltakiai), dekoruoti rankdarbį pasirinktais peltakiais, emblemomis, karoliukais, žvyneliais, siuvinėti automatizuotomis siuvinėjimo mašinomis.

Baker or chocolatier preparing chocolate bonbons whisking the melted chocolate with a whisk dripping onto the counter below

Desertų gamyba

(4101382)
5 kreditai, 110 val. po 2 val. per savaitę*, 11-12 klasėje

Mokiniai mokosi gaminti drebutinius, karštuosius, užšaldus desertus, parinkti desertams tinkamus indus, gaminti puošybos elementus ir desertus patiekti. Taip pat mokosi gaminti, komponuoti, dekoruoti ir pateikti šiuolaikinius desertus, naudoti naujoviškas žaliavas ir pusgaminius.

Hands of car mechanic in auto repair service.

Transporto priemonių vidaus degimo variklių techninė priežiūra ir remontas

(407161692)
15 kreditų, 330 val. po 5 val. per savaitę*, 11-12 klasėje

Parinkti medžiagas ir priemones vidaus degimo variklių techninės priežiūros darbams atlikti (aušinimo skysčius, alyvas, plastinių tepalus, sandarinimo medžiagas), atpažinti ir nustatyti vidaus degimo variklių gedimus pagal išorinius požymius bei naudojant diagnostikos prietaisus ir įrenginius, atlikti vidaus degimo variklių techninę priežiūrą ir remontą, naudojantis gamintojo instrukcijomis ir laikantis darbo saugos bei aplinkosaugos reikalavimų, šalinti vidaus degimo variklių gedimus, atlikti vidaus degimo variklių montavimo, derinimo ir reguliavimo darbus.

* – valandų skaičius per savaitę derinamas su mokinio bendrojo ugdymo mokykla

KAIP STOTI? Prašymai teikiami LAMA BPO informacinėje sistemoje (https://profesinis.lamabpo.lt).  

KADA? 2024 m. birželio 3 d. – 2024 m. rugpjūčio 5 d.  

SUTARČIŲ SUDARYMAS – 2024 m. rugpjūčio 9 d. (nuo 14 val.) – 13 d. 

KAIP MOKOSI? Modulis baigiamas per 2 metus (9-10 klasėje). Mokinys mokosi bet kurioje pasirinktoje gimnazijoje, o pagal modulio programą – Utenos RPMC (vietoje bendrojo ugdymo dalykų technologijų ir menų savo mokykloje). Utenos RPMC suderina modulio tvarkaraštį su tavo mokykla. 

KOKS REZULTATAS? Baigus modulį išduodamas valstybės pripažįstamas pažymėjimas, liudijantis įgytas kompetencijas (+sutaupytas laikas įgyjant kvalifikaciją, galimas įsidarbinamas ir darbo užmokestis).

Konsultacijas stojantiesiems teikiame: 

Gimnazijos skyriaus vedėja 

Gražina Indriūnienė 

Tel. 8 (389) 20648 

El. p. grazina.indriuniene@utenosrpmc.lt 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Jolita Lilionienė 

Tel. 8 (389) 52839 

El. p. jolita.lilioniene@utenosrpmc.lt