Uncategorized

PROJEKTŲ DIENA UTENOS RPM CENTRE

2023 m. lapkričio 14 d. Utenos RPM centre vyko netradicinio ugdymo – PROJEKTŲ – diena. Bendrojo ugdymo ir profesijos mokytojai vykdė veiklas, skatinančias domėtis TVARUMU ir ekologija.  

  • Devintokai ir dešimtokai, ruošdamiesi netradicinei dienai, per istorijos, geografijos etikos, užsienio kalbų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas nagrinėjo tvarumo temą, atliko užduočių. 
  • Per kūno kultūros pamokas įvairių grupių mokiniai susipažino su liaudies žaidimais (etnosportu) ir žaidė gaudynių, įsivertino taiklumą mėtydami karklo vytelių lankelius, iš popieriaus ir kruopų maišelių pagamintus kamuoliukus, išbandė jėgą žaidime ,,Išstūmimas iš rato“. Žaidimai peraugo į pokalbį apie tai, kaip, tausojant aplinką, pasidaryti žaidimui skirtą inventorių.  
  • Soc. darbuotojų padėjėjų ir kirpėjų netradicinės dienos akcentas – elektros ir vandens taupymas, sąmoningas vartojimas, darnus vystymasis, užtikrinant visų amžiaus grupių fizinę ir psichinę sveikatą, skatinant sveiką gyvensena, stabdant ligų plitimą.  
  • Būsimi maisto pramonės darbuotojai, duonos kepėjai ir virėjai, gamindami varškę ir varškinius sausainius, vištienos ir kiaulienos vyniotinius su daržovėmis ir tradiciniu žolelių mišiniu,  diskutavo apie tvarumą virtuvėje – koks maistas padės ir aplinkai, ir žmogui? 

Administracija dėkoja mokytojams už netradicinės dienos organizavimą ir gilinimąsi į aktualią – TVARUMO – temą.