Renginiai

UTENOS RPM CENTRE VYKO NETRADICINIO UGDYMO – PROJEKTŲ – DIENA

Ne paslaptis, kad projektinė veikla mokymosi procesą daro patrauklesnį. Tai patvirtino Utenos RPM centre 2022 m. lapkričio 24 d. organizuota netradicinio ugdymo – PROJEKTŲ – diena. Vieni kibo į praktines veiklas, kiti – praktiką siejo su realiu gyvenimu. Netradicinės dienos rezultatas – puiki nuotaika, darbinga atmosfera, įdomūs pristatymai.

PROJEKTŲ DIENOS VEIKLOS

Pirmojo kurso As-22 ir Ar-22 grupės atliko fizikos, biologijos ir chemijos laboratorinius darbus. Fizikai domėjosi šiluminiu kūnų plėtimusi, biologai ir chemikai nustatė vitamino C kiekį vaisiuose ir daržovėse (mandarinuose, persimone, pomidoruose, vynuogėse, bulvėse, slyvose, obuoliuose, žaliojoje citrinoje), tyrė Balčio, Vyžuonaičio, Dauniškio ežerų, Nemeikščių tvenkinio ir ištirpinto sniego vandenį.

Soc-21 gr. praktikavosi kepdami skanėstus, o atlikdami teorinį testą mokėsi atskirti dovaną nuo kyšio. Soc-22 gr. kalbėjo apie korumpuotą sportą ir „nešvarius“ susitarimus, remdamiesi pavyzdžiais aiškinosi dopingo sąvoką. Apskaitininkai ir As-21 gr. mokiniai, apibendrindami kitų grupių veiklas, narpliojo korupcijos voratinklį ir savo įžvalgas pateikė stenduose.

Devintokai suvirintojų laboratorijoje susipažino su darbų saugos reikalavimais, pasimatavo darbo drabužius ir kitas saugos priemones, apžiūrėjo MMA,MAG,MIG,TIG aparatus, sužinojo apie jų privalumus ir trūkumus, ne tik stebėjo, kaip virina vyresni mokiniai, bet ir patys bandė virinti.

Ar-21 ir Am-21 grupių mokiniai tyrinėjo ratų geometriją. Ar-20 gr. vaikinai rašė sąskaitas faktūras už atliktas paslaugas (padangų montavimą), nagrinėjo įstatymus. Būsimiems mechanikams tai aktualu, nes daugelis jų galvoja apie darbą pagal individualios veiklos pažymas. Viena įdomesnių projektinės dienos patirčių – pabūti kitos profesijos kalyje. Tai išbandė automobilių mechanikai konditerijos laboratorijoje kepdami švenčių karalių – lietuvių pamėgtą šakotį.

Ap-22 ir As-20 gr. mokiniai kūrė architektūrinio dekoro priemonę – bareljefą, kuriame pavaizduotas angelas.

Siuvėjos, Mr-21, Vr grupės, dešimtokai ir viešnios iš Latvijos dalyvavo net dviejuose projektuose. Pirmiausia, naudodami siuvimo lekalus, braižė, sukirpo ir siuvo prijuostes. Jomis pasipuošę konditerijos laboratorijoje kepė ir degustavo meduoliukus, kalbėjo apie šventinio stalo skanėstus.

Kibinus su mėsa ir grybais gamino konditeriai, maisto pramonės darbuotojai ir socialinio darbuotojo padėjėjai, savo veiklą įamžinę ne tik nuotraukose, bet ir kruopščiai parengtame pristatyme.

Netradicinės dienos rezultatas – puiki nuotaika, darbinga atmosfera, įdomūs pristatymai.