Technologijų pamokos Utenos RPM centre

2022 m. gegužės 18 dieną Utenos RPM centre lankėsi Krašuonos progimnazijos trečiokai. Jau ne pirmą kartą besisvečiuojančius krašuoniškius vilioja moderniose laboratorijose vedamos technologijų pamokos ir mokytojai, sugebantys praktine veikla sudominti mažuosius. Atvykusius pasitikusi profesijos mokytoja Rita Leikuvienė pasidžiaugė dideliu būriu mokinių, papasakojo apie tai, kokių saugos priemonių reikia laikytis konditerijos laboratorijoje, ir pakvietė atlikti praktinę užduotį – kepti sausainių. Smagiausia pamokos dalis – skanėstų degustacija ir pasidalijimas įspūdžiais, kurių tikrai netrūko. Mokinius lydėjusios mokytojos teigimu, naudinga ir įdomi veikla mokomosiose laboratorijose ne tik motyvuoja ugdytinius, bet ir skatina suprasti ir labiau pažinti save.

IŠVYKA Į UTENOS SOCIALINĖS GLOBOS NAMU

2022 m. gegužės 17 d. Utenos RPM centro Soc-21 gr. mokinės, lydimos profesijos mokytojos Ingos Lapinskienės, lankėsi viename didžiausių centrų Lietuvoje – UTENOS SOCIALINĖS GLOBOS NAMUOSE. Juose gyvena beveik 300 neįgalių žmonių iš Utenos apskrities ir kitų regionų. Dauguma – dviviečiuose kambariuose, aprūpintuose pagrindiniais baldais. Globojami gyventojai maitinami valgykloje, tačiau skyrių virtuvėlėse gali ir patys pasigaminti maisto. Laisvalaikį leidžia poilsio kambariuose, bibliotekoje, užimtumo centre. Sudarytos sąlygos siūti, siuvinėti, megzti, drožinėti, kitaip lavinti įgūdžius. Daug dėmesio skiriama neįgaliųjų bendravimo įgūdžiams atstatyti. Palaikomi ryšiai su giminėmis, kaimynais. Gyventojų aktyvumas ugdomas organizuojant išvykas, ekskursijas. Mokytoja ir būsimos soc. darbuotojo padėjėjos dėkingos už suteiktą galimybę pamatyti, kaip rūpinamasi globojamais asmenimis, ir „pasimatuoti“ savo profesiją būsimoje darbo vietoje.

ŽYGIS PRIE KLOVINIŲ TVENKINIO UŽTVANKOS

2022 m. gegužės 13 d. Utenos RPM centro Vr-19, Vr-20 ir Mr-21 grupių mokiniai, lydimi mokytojos Audros Udrienės, aplankė Smėlynės parką, Vestuvių kalną ir Klovinių tvenkinį. Sėkmingai įveikę remontuojamą užtvanką, žygio dalyviai patraukė ieškoti Rašės upelio slėnyje atsivėrusių versmių, pavadintų „Laumės akimis“. 2021 m. jos paskelbtos valstybės saugomu gamtos paveldo objektu. Nors keliauninkams šį kartą nepavyko pažvelgti į „Laumės akis“, tačiau ne tik oras, bet ir žygis buvo puikus. Mokiniai ir mokytoja džiaugėsi pasisėmę energijos iš pavasarinės žydinčios gamtos.

Pėsčiųjų žygis vyko įgyvendinant projekto „Judu–daugiau galiu“ veiklas.

Praktinėse pamokose Utenos RPM centre – Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai

Populiarumą susigrąžinantis profesinis mokymas pritraukia vis daugiau jaunuolių, svajojančių kuo greičiau įsilieti į darbo rinką. Ar pomėgiai atitinka jų lūkesčius? Į šį klausimą ir padeda atsakyti dalyvavimas integruotose technologijų ir specialybės dalykų pamokose, kurios vyksta profesinio mokymo įstaigose. 2022 m. gegužės 13 dieną šia galimybe pasinaudojo Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai, atvykę į Utenos RPM centrą ne tik apžiūrėti modernių praktinio mokymo laboratorijų, bet ir išbandyti konditerio ir automobilių mechaniko amato. Per konditerijos pamoką, kurią vedė profesijos mokytoja Laima Bartasūnienė, gimnazistai kepė, o vėliau ragavo plikytos tešlos sausainius, o automobilių remonto dirbtuvėse su profesijos mokytoju Jonu Bivainiu tyrinėjo automobilio važiuoklę. Anot gimnazijos skyriaus vedėjos Gražinos Indriūnienės, integruotos technologijų ir specialybės dalyko pamokos tampa puikia priemone ne tik paįvairinti mokymąsi, bet jį padaryti įdomesnį ir patrauklesnį.

TIKROJE LABORATORIJOJE – KRAŠUONOS PROGIMNAZIJOS TREČIOKAI

2022 m. gegužės 11 dieną Utenos RPM centre svečiavosi Krašuonos progimnazijos trečiokai. Mažieji buvo pakviesti į technologijų pamokas tikroje laboratorijoje. Krašuoniškius pasitikusi profesijos mokytoja Asta Jurkštienė paragino kibti į „saldžią“ praktinę veiklą. Vadovaujant mokytojai, mokinukai formavo, kepė, puošė ir, žinoma, ragavo savo rankomis iškeptų sausainukų. Trečiokų svajonės išsipildė – linksmi ir patenkinti skubėjo namo, kad galėtų pasigirti tėvams apie pirmąsias pamokas profesinėje mokykloje. Gimnazijos skyriaus vedėjos Gražinos Indriūnienės teigimu, smagu buvo stebėti, kaip konditerių laboratorijoje knibždėte knibžda smalsuoliai, pradedantys susipažinti su specialybėmis per praktinę veiklą.

UTENOS RPM CENTRE LANKĖSI VYTURIŲ PROGIMNAZIJOS AŠTUNTOKAI

2022 m. gegužės 9–10 dienomis Utenos RPM centre lankėsi Vyturių progimnazijos aštuntokai. Gimnazijos skyriaus vedėja Gražina Indriūnienė, papasakojusi apie rengiamas programas ir parodžiusi mokyklą, pakvietė mokinukus į profesinio veiklinimo pamokas. Pagal pomėgius pasiskirstę į tris grupes, svečiai pasklido po modernias laboratorijas – maisto ruošimo, apdailininko ir automobilių mechaniko. Pasibaigus praktinei veiklai, dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi pabandę kepti bandeles, mozaikos technika klijuoti plytelių duženas, keisti automobilio ratus. Už specialybių pristatymą gyvai mokymo centro administracija dėkoja profesijos mokytojams Ritai Leikuvienei, Kazimierui Lebionkai, Gintarui Trimoniui ir Romualdui Barauskui.

ŽYGIS Į UTENOS KRAŠTOTYROS MUZIEJŲ IR KRAŠUONOS PARKĄ

2022 m. gegužės 10 d. Utenos RPM centro Vr-20, Vr-21 ir Mr-21 grupių mokiniai, lydimi mokytojos Audros Udrienės, lankėsi Utenos kraštotyros muziejuje ir grožėjosi rajono tautodailininkų kūriniais. Parodoje akį traukė siuvinėti paveikslai, šiaudiniai sodai ir kiti vienas už kitą gražesni meistrų darbai. Žygeiviai stabtelėjo Utenio aikštėje prie stiklo galerijoje besipuikuojančių Vytauto Valiušio keramikos dirbinių. Antroje žygio dalyje, stebėdami žydintį pavasarį, mokiniai keliavo į Krašuonos parką prie tautodailininko V. Šemelio įrengto „Laimės šulinio“, aplankė Krašuonos ąžuolų parką, kuriame 1990 metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga pasodintas Atgimimo ąžuolynas, o 2006 metais, artėjant Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui, – Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas. Mokytojos teigimu, toks žygis – tai nauda ne tik fizinei sveikatai. Šalia kitų kompetencijų ugdymo ne mažiau svarbu ugdyti ir jauno žmogaus kūrybiškumą.

PROFESINIS ORIENTAVIMAS MOLĖTŲ GIMNAZIJOJE

2022 m. gegužės 6 d. Utenos RPM centro socialinė pedagogė Janina Jurgelėnienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Baltuškienė lankėsi Molėtų gimnazijoje. Gimnazistams ne tik papasakojo apie profesinę mokyklą, bet ir parodė filmą apie joje rengiamas specialybes, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Kadangi mokymo centras patrauklus stipria praktinio mokymo baze ir norinčiam įgyti profesinį išsilavinimą yra ką rinktis, mokiniai pakviesti atvykti ir dalyvauti profesinio veiklinimo pamokose.

ŽYGIS Į UTENOS GYVŪNŲ MYLĖTOJŲ DRAUGIJĄ

2022 m. gegužės 6 dieną Utenos RPM centro Vr-20 ir Soc-21 grupės mokiniai, lydimi mokytojos Ingos Lapinskienės, žygiavo į Utenos gyvūnų mylėtojų draugiją. Dauguma mokinių čia lankėsi pirmą kartą – ne tik pamatė daug globojamų gyvūnėlių, tačiau ir bandė nuspėti jų charakterį. Vieni – draugiški, kiti – labai pikti, treti – sergantys. Kiekvienam reikia meilės ir priežiūros. Gyvūnų mylėtojų draugijos darbuotojai pakvietė mokinius dažniau ateiti jų pavedžioti, pabūti kartu gamtoje, pažaisti. Mokytojos teigimu, svarbu įvairiais būdais ugdyti jauno žmogaus sąmoningumą ir mokytis mylėti tuos, kurie neišgyventų be žmogaus globos.

SVEČIAI IŠ KUPIŠKIO TECHNOLOGIJOS IR VERSLO MOKYKLOS

Gegužės 9- 13  dienomis Utenos RPM centre svečiuojasi Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniai. Saldžiųjų patiekalų gaminimo subtilybėmis su jais dalinasi Utenos RPM centro profesijos vyresnioji mokytoja Loreta Kiseliova ir profesijos mokytoja Aida Tuzienė. Mokymų metu svečiai gamina įvairius konditerinius gaminius. Savaitę pasisvečiavę Utenos RPM centre, mokiniai susipažins su įrenginiais, patobulins turimus ir įgis naujus praktinius įgūdžius. Utenos RPM centro mokytojos Loreta ir  Aida džiaugiasi svečių nuoširdžiu noru mokytis ir tobulėti. Mokymus kasdien vainikuoja patiekalų patiekimas ir degustacija. Pasibaigus mokymams, visiems mokiniams bus įtekti pažymėjimai.

Praktiniai mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008

lt_LT