Utenos RPM centro mokinių stažuotė Italijoje

Įgyvendinant ERASMUS + programos projektą Nr. „Mokomės ir kuriame Europą kartu“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 į stažuotę New service societa cooperativa sociale, Via Antonio Gramsci 73, Foggia Italijoje nuo 2021-09-16 iki 2021-10-07 išvyko virėjo specialybės mokinė Vanda Matulevičiūtė, apdailininko specialybės mokiniai Deividas Rapoportas, Aistis Urbonas, Tomas Pilipauskas, Adomas Laurinavičius, Vakaris Karpavičius, automobilių mechaniko specialybės mokiniai Lukas Dinda ir Mangirdas Zujis. Stažuotės dalyviai ne tik atliks specialybės praktiką, bet ir plės sociokultūrinį akiratį, susipažins su Italijos kultūra ir tradicijomis. Stažuotojus lydi projektų skyriaus vadovė Nijolė Gailešienė.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“.

PĖSČIŲJŲ ŽYGIS Į SKAISTAŠILIO MIŠKĄ

2021 m. rugsėjo 17 d. Utenos RPM centro būsimieji virėjo padėjėjai su profesijos mokytojomis Inga Lapinskienė ir Laima Bartasiūnienė žygiavo maršrutu RPMC–Utenos žydų
genocido kapai Skaistašilio miške–Utenos RPMC. Žygiuojant prisiminti skaudūs istoriniai įvykiai – žydų sušaudymas Lietuvą okupavus nacistinei Vokietijai Antrojo pasaulinio karo pradžioje. Masinių žudynių vietoje 1988 m. pastatyta Valentino Šimonėlio sukurta skulptūra „Skausmas“. Aukų palaidojimo vieta įtraukta į Kultūros vertybių registrą, joje stovi obeliskas genocido aukoms atminti. Rimties ir susikaupimo nuotaika lydėjo dalyvius visą žygį. Net oras buvo vėjuotas ir niūrus, tarsi leido pabūti kartu su nužudytais ir pajusti tų laikų skausmą. Antroji žygio dalis – pasivaikščiojimas miške. Grožėdamiesi gėrybėmis ir ieškodami valgomų grybų, mokinukai priėjo vandens telkinį ir Skaitašilio poilsiavietę. Grįžtant į mokyklą, stabtelėta Utenio stadione, kuriame norintys sportavo, o pavargę galėjo pailsėti ant suoliukų. Įspūdžiais dalintasi Rašės hipodrome. Kaip aktyvia fizine veikla
mokiniai džiaugėsi dar vienu žygiu, padėjusiu stiprinti sveikatą.
Pėsčiųjų žygis vyko vykdant sporto rėmimo fondo projektą „Judu – daugiau galiu“(Nr. SRF-FAV-2019-1-076).

SVEIKOS GYVENSENOS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO PAMOKA BIBLIOTEKOJE

2021 m. rugsėjo 20 d. Utenos RPM centro bibliotekoje Vr-21 grupės mokiniams vyko sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo pamokos. Fizinio ugdymo mokytoja Sigita Žygaitė
žaismingai pristatė temą „Asmens higiena ir mikroorganizmai“. Mokiniai ne tik klausė, bet ir patys pasakojo savo patirtis, diskutavo. O praktiniai darbai „Čia mikrobas, ten – bacila“ ir „Kiek mikrobų gyvena tarp mūsų?“ sukėlė didžiulį susidomėjimą. Bibliotekos vedėja Vida Šiaudžionienė pasidžiaugė, kad galėjo susipažinti su naujais bibliotekos skaitytojais, pristatė turimas knygas apie mikroorganizmus, asmens higieną. Mokinių teigimu, pamokų laikas praėjo kaip trumpas akimirksnis.

EDUKACINĖ IŠVYKA IR PĖSČIŲJŲ ŽYGIS ANTALGĖJE

2021 m. rugsėjo 17 d. Utenos RPM centro mokytojų nelengvą darbo savaitę vainikavo edukacinė išvyka į Giedriaus Mazūro keramikos studiją, esančią senoje sodyboje, Antalgės kaime.
Čia yra laukiami visi norintys lipdyti ir pažinti kūrybos džiaugsmą. Pirmoje ekskursijos dalyje meistras supažindino su keramikos degimo būdu – raku ir pakvietė visus sukurti išskirtinius molinius puodelius. Kol darbai labai aukštoje temperatūroje kaito, mokytojams buvo pasiūlyta pasivaikščioti ir pasigrožėti didele gamtos erdve, kurioje įsikūręs metalinių skulptūrų parkas, įrengti įspūdingi labirinto takeliai. Žygis vyko vykdant sporto rėmimo fondo projektą „Judu – daugiau galiu“(Nr. SRF-FAV-2019-1-076). Už patirtus įspūdžius ir kvietimą žygiuoti edukacinės išvykos dalyviai dėkoja renginio organizatorei mokytojai Sigitai Žygaitei, o už suteiktą galimybę dekoruojant keramikos dirbinius pasijusti tikrais menininkais – keramikui Giedriui Mazūrui.

UKMERGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLOS BŪSIMIEJI VIRĖJAI PRAKTIKUOJASI UTENOS RPM CENTRE
Rugsėjo 13 -17 dienomis Utenos RPM centre viešėjo penki Ukmergės TVM virėjo specialybės V1/21 grupės mokiniai: Benita Belapetravičiūtė, Brigita Belapetravičiūtė, Deimantė Jankauskaitė, Modesta Makavičiūtė, Ugnė Zakarevičiūtė, Mokymai įgyvendinant projekto „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008 veiklas vyko mėsos pusgaminių gamybos laboratorijoje. Dirbant mėsos gamybos laboratorijoje didelis dėmesys skiriamas saugiam darbui su įrenginiais, pjaustymo įrankiais. Susipažinę su darbo saugos taisyklėmis, įrenginių veikimo principu, naudodamiesi technologinėmis kortelėmis, mokiniai gamino įvairius mėsos pusgaminius – kiaulienos „Šventinio kumpio kepsnį“, marinuotus kiaulienos suktinukus „Roželės“, kiaulienos maltinukus su šonine, kiaulienos vyniotinį su slyvomis, kiaulienos vyniotinį su daržovėmis, kiaulienos vėrinukus, mėsiškas pynutes, įvairius patiekalus iš kiaulienos sprandinės ir kumpio. Svečius mėsos pusgaminių gaminimo subtilybių mokė Utenos RPM centro mokytoja metodininkė Ramunė Ražanskienė, Mokymus vainikavo patiekalų pateikimas ir degustacija. Pasibaigus mokymams, visiems mokiniams buvo įtekti pažymėjimai. Svečiai iš Ukmergės dėkojo Utenos RPM centro mokytojai metodininkei Ramunei Ražanskienei už suteiktas praktines žinias gaminant mėsos pusgaminius.
Praktiniai mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ĮGIJIMAS UTENOS MAISTO PRAMONĖS SEKTORINIAME PRAKTINIO MOKYMO CENTRE“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0008
VISUOTINIS MOKINIŲ SUSIRINKIMAS UTENOS RPM CENTRE

2021 metų rugsėjo 15 dieną VISUOTINIAME MOKINIŲ SUSIRINKIME Utenos RPM centre dalyvavusius mokinius pasveikino pavaduotoja ugdymui Loreta Baltuškienė, pakvietė būti aktyviais mokyklos bendruomenės nariais, siūlyti įdomias ir prasmingas veiklas, prisidėti prie mokyklos įvaizdžio kūrimo. Susirinkimą tęsusi mokinių tarybos koordinatorė Ramunė Laurinavičienė, apgailestaudama, kad kai kuriuos renginius organizuoti sutrukdė karantinas, pristatė praeitais mokslo metais įvykusias veiklas. Buvo pasidžiaugta į virtualią erdvę perkeltais mokinių kūrybiniais darbais, skirtais svarbioms Lietuvai datoms – Sausio 13 -ajai, Vasario 16-ajai, Kovo 11 -ajai, filmuotais sveikinimais, džiuginusiais mokymo centro bendruomenę visą kalėdinę savaitę, dalyvavimu LMS organizuojamuose virtualiuose susitikimuose. Visuotiniame mokinių susirinkime buvo išrinkti atstovai į mokinių tarybą. Tikėtina, kad pasipildžiusi naujais nariais mokinių taryba sėkmingai pradės šių mokslo metų veiklą.

UTENOS RPM CENTRO MOKINIŲ STAŽUOTĖ AUSTRIJOJE

Įgyvendinant Erasmus + programos projektą „Mokomės ir kuriame Europą kartu“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 į stažuotę Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Österreich GmbH. (BVÖ GmbH) Frankenberg 69571 Sirnitz/Albeck Austrijoje nuo 2021-09-08 iki 2021-09-29 išvyko virėjo specialybės mokiniai Milvydas Šeikus, Erika Pelakauskaitė, Dainė Kulionytė, Evelina Patalauskaitė, Anris Jarmalavičius ir Sandra Klincevičiūtė. Mokiniai dirba Austrijos maitinimo įstaigose, tobulina specialybės praktinius įgūdžius, susipažįsta su Austrijos kultūra, gamta ir papročiais. Stažuotojus lydi projektų skyriaus vadovė Nijolė Gailešienė.
Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“.

UKMERGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLOS BŪSIMIEJI APSKAITININKAI PRAKTIKUOJASI UTENOS RPM CENTRE

Pastaruoju metu vis populiaresnės tampa mokinių išvykos į kitas profesines mokyklas. 2021 m. rugsėjo 13–17 dienomis, vykdant „Praktika Utenos prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre” Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0012 projekto veiklas, Utenos RPM centre svečiuojasi ir kartu mokosi penki Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos apskaitininko specialybę pasirinkę mokiniai. Praktikos metu, konsultuojant apskaitos profesijos mokytojoms Aušrai Lapinskienei ir Annai Maknenei, svečiai susipažįsta su pirminiais apskaitos dokumentais, mokosi juos pildyti, nagrinėja sąskaitų planą, gilinasi į dvejybinių įrašų registravimą bendrajame žurnale. Profesijos mokytojų teigimu, mokinių ir mokytojų mainai iš skirtingų profesinių mokyklų padeda ne tik tobulinti profesines kompetencijas, bet ir įpareigoja pasitempti, pademonstruoti geriausią savo kaip mokytojo veidą.

Projektas “Praktika Utenos prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre” Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0012

 

TĘSIASI EKSKURSIJŲ MARATONAS Į LANKYTINAS UTENOS VIETAS

2021 m. rugsėjo 14 dieną Utenos RPM centro būsimieji socialinio darbuotojo ir virėjo padėjėjo specialybių mokiniai tęsė ekskursijas į lankytinas Utenos miesto vietas. Netradicines pamokas pėsčiomis organizavo profesijos mokytojos Inga Lapinskienė ir Laima Bartasiūnienė. Šios dienos žygio maršrutas: Utenos RPM centras –Vestuvių kalnas – Klovinių tvenkinio pakrantė. Ekskursijos metu prisimintos senosios lietuvių vestuvių apeigos, aplankytas didžiausias Utenos tvenkinys, grožėtasi rudeniškais vaizdais, ąžuoliniais stogastulpiais ir skulptūromis. Grįždami atgal ekskursantai netikėtai atsidūrė Rašės upelio slėnyje, maždaug už 500 metrų nuo tvenkinio užtvankos, kur iš žemės gelmių ištrykšta kelios „verdančios“ versmės, vadinamos „Laumės akimis“. Šis radinys buvo netikėtas ne tik mokiniams, bet ir mokytojoms. Aptariant pėsčiųjų žygį, dalintasi įspūdžiais, planuojant jau kitą maršrutą. Anot mokytojų, tai ir yra geriausias šios dienos įvertinimas.

Utenos RPM centro JAUNIEJI ŽURNALISTA

PĖSČIŲJŲ ŽYGIS Į LANKYTINAS UTENOS VIETA

Mokytojai vis dažniau susiduria su mokinių motyvacijos stoka, todėl bandoma ieškoti naujų mokymo organizavimo formų. Viena jų – pamokos netradicinėje erdvėje. 2021 m. rugsėjo 9 d. Utenos RPM centro Vr gr. mokiniai buvo pakviesti į pėsčiųjų žygį. Su profesijos mokytojomis Inga Lapinskiene ir Laima Bartasiūniene būsimieji virėjo padėjėjai ekskursiją pradėjo nuo seniausio Utenoje išlikusio mūrinio pastato – Senojo pašto, kuriame dabar įsikūrusi Dailės mokykla, o gerai išsilaikiusiame rūsyje veikia meno galerija. Ekskursija tęsėsi žygiuojant prie Lietuvos atgimimo žadintojo, mokslininko, gydytojo Jono Basanavičiaus paminklo, stabtelint prie nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato skulptoriaus Vlado Urbonavičiaus akmeninės skulptūros „Vaivorykštė“, suvertos iš daugiau nei 100 akmenų. Mokytojų teigimu, geriausias būdas pažinti savo kraštą – keliauti ir pristatyti žmones, palikusius pėdsaką istorijoje.

Utenos RPM centro JAUNIEJI ŽURNALISTAI

MOKOMOSIOS EKSKURSIJOS Į MB „MODERNIZACIJOS PROJEKTAI“ IR UAB „CRAMO“

Apsilankymas įmonėse – svarbi praktinio mokymo dalis. 2021 m. rugsėjo 6 ir 9 dienomis Utenos RPM centro pirmojo ir trečiojo kurso statybininkai (apdailininkai) su profesijos mokytoju Kazimieru Lebionka lankėsi įmonėse MB „MODERNIZACIJOS PROJEKTAI“ ir UAB „CRAMO“. Pirmąją ekskursiją mokiniams vedė atsakingas už objekto renovaciją Edmundas Grižas, kuris pristatė nuo 2017 metų veikiančią ir sparčiai augančią organizaciją, atliekančią visus statybos darbus – atnaujina pastatus ir įrengia inžinerines sistemas, pasidžiaugė pabaigtais projektais, parodė šiuo metu renovuojamą namą. Antrame susitikime UAB „CRAMO“ klientų konsultantas Justinas Kairionis papasakojo apie įmonę, kuri statybos bendrovėms, prekybos, pramonės ir kitoms viešajame sektoriuje veikiančioms įmonėms bei privatiems klientams teikia įrangos ir modulinių patalpų nuomos paslaugas. Mokytojo teigimu, ekskursijos buvo naudingos, nes mokiniai ne tik susipažino su naujomis statybinėmis medžiagomis, bet ir aplankė renovuojamą objektą – daugiabutį, esantį Vaižganto gatvėje, iš arčiau pamatė, kaip atliekami modernizacijos darbai, sužinojo apie įrangos nuomą.

Utenos RPM centro JAUNIEJI ŽURNALISTAI

ATRANKA Į STAŽUOTĘ MALTOJE

Dėmesio!!! Skelbiama atranka mokiniams, norintiems atlikti praktiką Maltoje. Stažuotė vyks 2021m. lapkričio mėn. 1 -22 d. Atrankoje gali dalyvauti virėjo, konditerio, maisto pramonės darbuotojo, apdailininko, automechaniko, apskaitininko specialybių mokiniai. Dalyvaudamas stažuotėse užsienio šalyse Tu ne tik įgysi neįkainojamų praktinių įgūdžių, bet ir susipažinsi su kitų šalių kultūra, papročiais, įgysi komandinio darbo patirties. Kultūrinių skirtumų patyrimas praturtins Tavo gyvenimą. Nepraleisk galimybės nemokamai pakeliauti po Europą ir tobulėti profesinėje srityje! Norintys dalyvauti turi užpildyti dalyvio anketą internete. Apie atrankos rezultatus dalyviai bus informuoti el. paštu individualiai. Atrinkti dalyviai turės pateikti asmens dokumento ir sveikatos draudimo kortelės kopiją. Nepilnamečiai dalyviai – tėvų sutikimą dalyvauti stažuotėje.

Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA116-077498 ,,MOKOMĖS IR KURIAME EUROPĄ KARTU“
Atrankos anketą rasite –

https://forms.gle/NzFQnvbrr9XLXbHE7

lt_LT