Projektai

UTENOS RPM CENTRO MOKINIŲ STAŽUOTĖ ITALIJOJE

Utenos RPM centro mokiniai šiuo metu atlieka praktiką Italijos įmonėse pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000116958
Būsimi virėjai, kirpėjai, apdailininkai ir socialinio darbuotojo padėjėjai savo praktinius įgūdžius tobulina Italijos įmonėse, restoranuose, vaikų namuose. Utenos RPM centro būsimieji apdailininkai atlieka įvairius apdailos darbus, įrenginėja ir atnaujina poilsiautojams skirtus apartamentus, susipažįsta su šiam kraštui naudojamomis statybų ir apdailos technologijomis. Būsimi virėjai savo praktinius įgūdžius tobulina Italijos restoranuose. Mokiniai turi galimybę susipažinti su visame pasaulyje garsia italų virtuve, maisto gaminimo tradicijomis, itališkų patiekalų įvairove, gaminimo būdais. Kirpėjos gilinasi į plaukų kirpimo ir dažymo technikas bei dalijasi sava patirtimi, dirba su klientais. Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės merginos vaikų namuose bendrauja su ten gyvenančiais vaikais, atlieka įvairius pagalbinius darbus.
Laisvu metu stažuotės dalyviai susipažįsta su Pietų Italijos turtinga kultūra, nuostabia gamta, skoniais, tradicijomis.
Mokiniai džiaugiasi, turėdami galimybę įgyti patirties, dirbdami tarptautinėje komandoje. Jie ne tik ugdo savo profesinę patirtį, bet ir tobulina užsienio kalbos įgūdžius profesinėje veikloje, įgyja pasitikėjimo savimi, plečia sociokultūrinį akiratį. Dalyvių įgyti mokymosi rezultatai stažuotės metu bus pripažinti ir įvertinti Europass mobilumo dokumentais, stažuotės sertifikatais.
Stažuotė vyksta įgyvendinant ERASMUS + programos mobilumo projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000116958

Projektas finansuotas pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.